חתימה של הסטודיו של דניז לאומנות הפסיפס

עבודות פסיפס

אמנות הפסיפס לבשה צורות רבות במשך השנים. היא נוצרה בעת העתיקה ושימשה כעיצוב אומנותי ארכאי שנמצא בעיקר במוזיאונים, אתרים ארכיאולוגיים וכנסיות. בחלוף הזמן התפתחה ושולבה עם האדריכלות בת ימינו. כיום עבודות פסיפס הן אמנות שניתן להכניסה לכל חלל הקוסם לנו. החל מחללים גדולים כדוגמת בתי כנסת, אולמות כנסים ואירועים, מלונות ומוסדות שונים וכלה בחללים אינטימיים כגון חדרי שינה, משרדים ופריטי ריהוט הבית. המגמה העכשווית היא לשלב בין עבודות פסיפס לבין עיצוב פנים ואדריכלות מודרנית.

עבודות פסיפס כחלק מעיצוב הבית

עבודות פסיפס הן יצירת אמנות מתוחכמת שבה מחברים מגוון אריחים יחדיו לכדי תוצר גיאומטרי מוגמר שיש בו אמירה עיצובית. עולם העיצוב התפתח ונתן במה ליצירות מהעולם העתיק שחזרו והעניקו מימד נוסף ואומנותי לתוך הבית המודרני. דבר זה יוצר יחסי גומלין הדוקים בין ישן לחדש ומכניס חום לאדריכלות המודרנית. שימוש בטכניקה טובה ואיכותית המשולבת עם התאמה של עבודות פסיפס לקו העיצובי של החלל תעניק מראה יוקרתי ואומנותי לבית המודרני. בעזרת שילוב עבודות פסיפס בעיצוב הבית, הריהוט כבר לא אנמי אלא משלב אמנות שיש בה אמירה ומסר סמוי. הריהוט מדבר בצורה עקיפה דרך עבודות פסיפס מרהיבות. כי הרי רק בפסיפס השלם גדול יותר מסך כל חלקיו!

סוגי עבודות פסיפס

קיימים שלל סגנונות של עבודות פסיפס שניתן להשתמש בהם כאמנות עכשווית. ניתן לראות עבודות פסיפס שונות על גבי תמונות, ספסלים ופרטי הום סטיילינג שונים. כגון: עיצוב שולחן קפה מפסיפס, מראות מעוטרות פסיפס, שולחנות אבירים אריסטוקרטים משולבים פסיפס ועוד'. יתרה מכך, כיום מנצלים את המראה היוקרתי, הפסטוראלי ואת האפשרויות הורסטיליות של עבודות פסיפס ומשתמשים בו גם במרחצאות, אתרי ספא, בתי מלון ומקלחות יוקרתיות שבהן שולבו אריחי הפסיפס על גבי קירות ומרצפות בחיבור עם אריחי קרמיקה דקורטיביים. לסיכום, עבודות פסיפס הינן שימוש יעיל ודקורטיבי באם רוצים להכניס לחלל אמנות חיה ונושמת המקנה יופי וצבעוניות. הסטודיו של דניז מתמחה בעיצוב עבודות פסיפס למגוון חללים ובנוסף מעביר סדנאות למתחילים ולמתקדמים למתעניינים ולרוצים להעמיק ידיעותיהם בעיצוב עבודות פסיפס.

בניית אתרים

הסטודיו של דניז | רחוב פרדס משותף 36, רעננה | טלפון: 09-7729894 | נייד: 050-5285445 | דוא”ל: deniseart@barak.net.il